KMHL SA OPÄŤ ROZŠIRUJE!

12.10.2018
Uverejnil: cjhl
Prečítané: 1094x

Karpatská mládežnícka hokejová liga hlási ďalšie rozšírenie! Potom čo v auguste a septembri odohrali svoje prvé kolá obe divízie KMHL, Medvede i Orly, v októbri odštartuje v poľskom Sanoku "CJHL ROOKIE CUP 2018/2019". 

"ROOKIE CUP je vo svojej premiérovej sezóne určený hráčom narodeným v rokoch 2006/2007, teda ide o kategóriu U13. Dá sa povedať, že do vytvorenia tejto súťaže nás "dotlačili" samotné kluby a ich záujem. Myslím, že môžem prezradiť, že najviac za jej vytvorenie loboval Sanok, predovšetkým viceprezidentka klubu, pani Renata Klodowska-Burczyk," poodhalil pozadie vzniku ROOKIE CUPu Peter Kločanka, riaditeľ KMHL a pokračoval: "V súťaži sa v sezóne 2018/2019 predstaví 7 tímov, pričom úplným nováčikom v rodine KMHL je Sokol Kyjev. Na programe sú počas sezóny 3 kolá, to prvé sa uskutoční o už necelé dva týždne v Sanoku."

O "nováčikovsky pohár" okrem už spomínaného Sokola zabojujú družstvá STS UKS Niedzwiadki MOSiR Sanok, Kryžynka Kyjev, Gladiators Gloria, MMKS Podhale Nowy Targ, Debreceni Hoki Klub a MŠKM TREBIŠOV.

Zatiaľ čo KMHL U19 a KMHL U15 sú hrané štvorkolovo, ROOKIE CUP má na programe len tri kolá. "Trojkolový formát ROOKIE CUPu sme zvolili najmä z časových dôvodov. Začína až v októbri a pri štyroch kolách by sme jeho účastníkom až príliš nahustili zápasový program. Na druhej strane, nevnímame ho ako Karpatskú mládežnícku hokejovú ligu, ako tomu je v kategóriách U19 a U15. Preto sme ho aj nazvali "pohár". Jeho poslaním je, a dúfam, že tomu tak bude aj v ďalších sezónach, pripraviť hráčov mladších vekových kategórií na pravidelnú medzinárodnú konfrontáciu. Tieto skúsenosti by potom mali zúročiť v prípade pokračovania ich družstiev v KMHL. Svojim spôsobom by to mala byť aj príprava pre trénerov a tímových manažérov. V KMHL máme isté organizačné nároky a účinkovanie klubov v ROOKIE CUPe im priblíži fungovanie ligy a v budúcich sezónach to snáď uľahčí prácu im i nám," priblížil zámery novej súťaže pod hlavičkou Karpatskej mládežníckej hokejovej ligy jej riaditeľ.

Prvé kolo CJHL ROOKIE CUPu sa uskutoční 26. - 28. októbra v Sanoku, ďalšie kolá sú naplánované v Trebišove (27. - 29. december 2018) a v Debrecíne (marec/apríl 2019).

ROOKIE CUP rozšíril počet družstiev štartujúcich v súťažiach Karpatskej mládežníckej hokejovej ligy už na 26. Tie reprezentujú 14 klubov zo siedmych Európskych krajín!

Hore