Vedenie ligy

klocanka

 

Jaroslav KLOČANKA

prezident

Ako funkcionár začal v hokeji pôsobiť v roku 1985 vo funkcii tajomníka Telovýchovnej Jednoty MEZ Michalovce. Od roku 1991 zastával funkciu športového manažéra v hokejovom klube HC MEZ VTJ Michalovce. V roku 2000 založil HK Dukla Michalovce, v ktorom bol riaditeľom klubu do roku 2010. Od roku 1997 je členom výkonného výboru a predsedom súťažnej komisie VsZĽH Košice. V roku 2011 bol zvolený za viceprezidenta Východoslovenského zväzu ľadového hokeja.

moller

 

Oleg MOLLER

1. viceprezident

V roku 2002 rozpracoval myšlienku a bol lídrom pracovnej skupiny pri založení Ukrajinskej juniorskej hokejovej ligy, ktorej bol následne v rokoch 2002-2006 prezidentom. Pôsobil ako viceprezident Ukrajinskej hokejovej federácie (FHU). Je oficiálnym zástupcom najväčšieho mládežníckeho hokejového turnaja World Tournament (Zell am See, Rakúsko) pre krajiny strednej a východnej Európy. Je tiež členom organizačného výboru hokejového turnaja MULTI SPORT CUP.


mihalik

Vladimír MIHÁLIK

2. viceprezident

V minulosti vynikajúci medzinárodný rozhodca IIHF. Predstavil sa na viacerých Majstrovstvách sveta (2 x ako čiarový, 5 x ako hlavný rozhodca). V pozícii hlavného rozhodcu pôsobil aj na OH v Salt Lake City v roku 2002. V roku 2000 bol ocenený ako najlepší rozhodca IIHF. Na slovensku získal ocenenie „Najlepší rozhodca SR“ štyri krát. Tri roky zastával funkciu predsedu Komisie rozhodcov SZĽH. Bol tiež prezidentom hokejového klubu HC Topoľčany. V súčasnosti pôsobí ako Supervisor a video rozhodca IIHF a KHL. Funkciu inštruktora a video rozhodcu vykonáva tiež v Tipsportlige.

Hore