NAJVIAC DIVÁKOV V NOVOJAVORIVSKU!

20.11.2019
Uverejnil: cjhl
Prečítané: 1683x

SÚŤAŽ O DIVÁCKY REKORD KMHL

Click HERE for english version of this text.

Karpatská mládežnícka hokejová liga, v spolupráci s organizujúcimi klubmi a partnermi, pripravila počas druhého kola súťaž o "Divácky rekord KMHL". Súťažili kluby, ktoré toto kolo organizovali, teda Debrecín, Novojavorivsk a Sanok. Cieľom súťaže bolo prilákať na zápas domáceho tímu do hľadiska čo najviac divákov.

"Rozhodli sme sa zorganizovať túto súťaž, aby sme na mládežnícky hokej pritiahli do hľadiska viac divákov. Myslíme si totiž, že aj táto veková kategória môže ponúknuť hokejovým priaznivcom vzrušujúce zážiky," uviedol Peter Kločanka, riaditeľ KMHL.

Kluby si vybrali zápas, v ktorom sa mali pokúsiť o vytvorenie rekordu. Debrecín sa o rekord pokúšal v zápase so Sanokom. V hľadisku sme napočítali 150 divákov. Domáci hráči im spravili radosť, keď zvíťazili 4:0.

"Snažili sme sa túto udalosť propagovať rôznymi spôsobmi. Naše úsilie prinieslo do arény okolo 150 divákov. Možno to nie je príliš veľa, ale myslím, že pre nás je to pekné číslo. Zvyčajne máme na zápasoch tejto vekovej kategórie okolo 30 - 50 ľudí. Teraz som v našej aréne videl veľa „nových tvárí“ a dúfam, že si nájdu cestu na zápasy našich mládežníckych tímov aj v blízkej budúcnosti,“ uviedol Prakab János, manažér DHK.

Niedzwiadki v Sanoku mobilizovali svojich príbuzných, kamarátov a známych na zápas proti Kryžynke Kyjev. Odmenou im bolo takmer 260 divákov, tí však boli svedkom tesnej prehry 3:4.

"Poďakovanie patrí predovšetkým rodičom našich hráčov, ktorí sa snažili osloviť čo najširší okruh svojich známych a fanúšikov hokeja v Sanoku. Napokon sa im na zápas s Kryžynkou podarilo pritiahnuť 255 divákov, čo myslím nie je zlé pre túto vekovú kategóriu," poznamenal Michal Radwanski, prezident klubu, a pokračoval, "Hokej v našom meste má tradíciu, čo dokazujú návštevy na zápasoch seniorov. No hokej v Sanoku to nie sú len muži. Budeme sa preto snažiť v klube pracovať tak, aby v budúcnosti chodilo aj na zápasy našich Niedzwiadkov čo najviac ľudí a aby sa hokejom bavili."

Tretím klubom, ktorý sa pokúsil o rekordnú divácku návštevu, boli Halycké Levy. V Novojavorivsku si našlo cestu na štadión 275 divákov. Tí videli zaujímavý súboj dvoch aktuálne najlepších tímov modrej skupiny divízie Orly. Z víťazstva 5:4 sa napokon tešili domáci hráči a ich fanúšikovia. Tí sa môžu zároveň tešiť aj z výhry v súťaži o "Divácky rekord KMHL". 

"Sme radi, že si na náš štadión našlo cestu toľko fanúšikov. Klub v Novojavorivsku je mladým klubom s desaťročnou históriou. Za ten krátky čas sme však dosiahli viacero úspechov, medzi ktoré patria aj víťazstvá v Karpatskej mládežníckej hokejovej lige. Teší nás, že môžeme byť v tejto spoločnosti a že môžeme hostiť turnaje KMHL. Tešíme sa tiež z víťazstva v súťaži o vytvorenie rekordu. Blahoželáme však aj našim "súperom" do Debrecínu a Sanoku, kde sa im tiež podarilo dosiahnuť pekné návštevy," uviedol Mykhailo Chikantsev, viceprezident Halyckých Levov a pokračoval, "Naše víťazstvo bolo tesné. Veď v Sanoku bolo len o 20 divákov menej. Vzhľadom na naše dlhoročné dobré vzťahy s klubom zo Sanoku a aj ako prejav nášho rešpektu voči ich fanúšikom sme sa rozhodli, že niektorú z cien, ktoré sme v tejto súťaži získali venujeme mladým Niedzwiadkom," dodal pán Chikantsev, ktorý je v klube zároveň hlavným trénerom.

"Chceli sme kluby motivovať, aby vyvinuli väčšie úsilie pri snahe prilákať ľudí do hľadiska. Verím, že sa budú snažiť aj naďalej, že to nebola z ich strany len jednorázová záležitosť. Ďakujeme všetkým, ktorí sa snažili o čo najlepší výsledok, rovnako tak aj všetkým, ktorí prišli podporiť svoje tímy. Touto cestou sa tiež chceme poďakovať partnerom, ktorí venovali vecné ceny pre klub s najvyšším počtom divákov na zápase," dodal Peter Kločanka, riaditeľ KMHL.

Vďaka sponzorom sa Halycké Levy môžu tešiť na hodnotné ceny. Spoločnosť A4ka odmení víťazné družstvo tričkami a šiltovkami s klubovým motívom. JOMA SPORT venuje celému družstvu teplákové súpravy a MULTI ŠPORT sadu off-ice tréningových pomôcok...

"Okrem diváckej návštevy nás potešilo tiež gesto Halyckých Levov. Vzdať sa časti výhry v prospech druhého Sanoku je dôkazom toho, že medzi účastníkmi KMHL sú priateľské vzťahy. Športová rivalita patrí výlučne na ľad. Dokazuje to tiež, že naše heslo "25 tímov, 9 krajín, 1 hokejová rodina" nie je len prázdnou frázou," uzavrel viceprezident KMHL, Oleg Moller.

 

 

Súťaž o "DIVÁCKY REKORD KMHL" podporili: 

 A4ka logo

logo joma

multisport

Hore